English
Latvian
Reklāmkarogs
IZGLĪTĪBA

Pārskata un tematiskās ekskursijas
Latvijas Fotogrāfijas muzejs piedāvā pārskata un tematiskās ekskursijas bērniem, studentiem un pieaugušajiem. Skolēni ekskursiju laikā var izmantot un papildināt savas zināšanas ne vien fotogrāfijā, bet arī vēsturē un fizikā. Lūgums apmeklējumu pieteikt iepriekš.

Senā fotogrāfijas recepte
Muzejs aicina piedalīties izglītojošajā programmā „Senā fotogrāfijas recepte”. Programmas laikā dalībnieki gūst ieskatu fotogrāfijas attīstības vēsturē, tiek demonstrēti un iepazīti fotolaboratorijas piederumi. Muzeja speciālisti rāda agrāk izmantotās fotokameras, ļauj apskatīt un aptaustīt stikla plates negatīvus, kā arī pašiem izmēģināt spēkus filmu tīšanā. Programmas ilgums: 1 stunda (vai atbilstošs auditorijas vēlmēm).

Dzimšanas (vārda) dienas ballīte muzejā
Latvijas Fotogrāfijas muzejs piedāvā iespēju bērniem (~7-14 g.) uz savu īpašo dienu muzejā ielūgt ~ 15 viesus, kuriem ir iespēja iepazīt muzeju gida pavadībā, piedalīties konkursos un dažādās aktivitātēs (pēc izvēles – foto orientēšanās, konkursi, kolāžas). Viesi pagatavo dāvanu jubilāram un vēlāk ir iespēja baudīt vecāku sarūpēto mielastu un brīvo laiku (pēc izvēles). Muzejs piedāvā dažus aksesuārus fotosesijai. Pasākuma cena: 1 EUR (nodarbības apmeklējums 1 personai) + 10 EUR (1 nodarbības maksa visai grupai). Programmas ilgums ir ~2,5 stundas. Tā ir lieliska iespēja bērnam pavadīt savu īpašo dienu kopā ar draugiem Vecrīgas sirdī par nelielu samaksu, iegūstot zināšanas un jaunu pieredzi.

Pedagoģiskā programma “Fotogrāfija kā vēstures avots”
Programmas nodarbības mērķis ir skolēnus iepazīstināt ar tādām tēmām kā: kas ir fotogrāfija, kas ir vēstures pētniecība, kas ir avoti un literatūra, kādi ir vēstures pētniecības virzieni, fotogrāfija kā informācijas nesējs un fotogrāfijas avota kritika. Prezentācijas laikā, skolēniem būs iespēja aplūkot vēsturiskās fototehnikas un fotogrāfijas, ar kuru palīdzību tiks atklāta fotogrāfijas vēsture, un tās loma vēstures izpētes laukā. Programmas ilgums 60 minūtes. Programma paredzēta skolēniem vecumā 14-18 gadi.

Lekcijas
Muzejā iespējams noorganizēt muzeja speciālistu lekcijas. Šobrīd pieejami ir četri lasījumi – vēsturnieces Daigas Jamontes lekcijas „Fotogrāfijas nozares attīstība Latvijā 19. gadsimtā. Sociālekonomisko faktoru ietekme” un „Fotogrāfijas pirmie gadi Latvijas teritorijā”, viņas lasījums par 20. gs. sākuma Liepājas fotogrāfiem brāļiem Bokumiem, fotogrāfu Žani Legzdiņu (1915-1991), kā arī fotoklubu “Rīga”.

Tematiskie pasākumi
Muzejā tiek rīkoti arī dažādi tematiskie pasākumi – tikšanās ar izstāžu autoriem, diskusijas un sarunas par tematiem, kas aktuāli fotogrāfiem. Sekojiet informācijai sadaļā „Jaunumi” vai sociālajos tīklos:

https://www.facebook.com/Fotomuzejs/
https://www.draugiem.lv/fotomuzejs/news
https://twitter.com/fotomuzejs
https://www.instagram.com/fotomuzejs/


Ekskursijām un nodarbībām lūdzam pieteikties:
Tālr. +371 67222713
E-pasts: info@fotomuzejs.lv