English
Latvian
Reklāmkarogs
GUNĀRS BINDE - KOLEKCIONĀRS
15.12.2011- 29.01.2012
No 15. decembra līdz 29. janvārim Latvijas Fotogrāfijas muzeja abos stāvos apskatāma Gunāra Bindes privātkolekcijas izstāde ar aptuveni 70 dažādu autoru fotogrāfijām, atklājot ievērojamo latviešu fotogrāfu Gunāru Bindi no cita skatu punkta – kā kolekcionāru. Izstādē iekļautie darbi Gunāra Bindes īpašumā nonākuši kā dāvinājums no kolekcionāram personīgi pazīstamiem un satiktiem šo darbu autoriem.  Izstādē apskatāmas dažādu žanru fotogrāfijas - portreti, akti, ainavas, abstrakcijas, pilsētvide, kuras uzņēmuši tādi izcili latviešu un ārvalstu autori kā Hercs Franks (Latvija), Helēna Hofmane (Latvija-ASV), Aleksandrs Rodčenko (Krievija), Miloslavs Stibors (Čehija), Egons Spuris (Latvija), Filips Halsmans (Latvija-ASV), Antanas Sutkus (Lietuva), Lisjēns Klergs (Francija) un vēl daudzi citi. Dažos autoru darbos arī redzamas sabiedrībā zināmas personības – Mišels Auers, Žans Pols Sartrs, Džons Ficdžeralds Kenedijs un arī pats Gunārs Binde, kura portretu uzņēmis fotogrāfs Aleksandrs Sļusarevs.
Kā uzsver kolekcionārs Gunārs Binde, varbūt ne katrs fotoattēls pretendē uz augstu māksliniecisko vērtību, tomēr visas ir interesantas dēļ stāstiem, kā tās nonākušas pie kolekcionāra. Dažas no izcilo mākslinieku fotogrāfijām papildinās G. Bindes komentārs par fotogrāfijas autoru, tapšanas laiku, gaitu vai fotogrāfijā redzamo, tādējādi izstādei pievienojot papildus informatīvo vērtību.
Gunārs Binde (1933) sabiedrībai plašāk pazīstams kā melnbaltās fotogrāfijas un aktu fotogrāfs, kura darbi ir kļuvuši par Latvijas fotogrāfijas klasiku. Fotogrāfs profesionāli darbojas kopš 1964. gada. G. Bindem ir bijušas vairākas personālizstādes, kuras notikušas gan Latvijā, gan ārpus tās. Fotogrāfa darbi atrodas kā Latvijas Fotogrāfijas muzejā, tā Francijas Nacionālās bibliotēkas Estampa kabinetā, V. Hengla Fotokabinetā Austrijā, kā arī vairākās privātkolekcijās Latvijā un ārzemēs. Viņa darbi un raksti publicēti dažādos mākslas žurnālos un grāmatās. Fotogrāfs darbojas arī kā fotomākslas pasniedzējs un kaislīgs kolekcionārs. 2009.gadā Gunārs Binde kļuva par Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieku.

Pateicamies par atbalstu Timermaņa Foto!