English
Latvian
Reklāmkarogs
SIBILLE FENDTA. "GERTNERU CEĻOJUMS"
01.11.- 09. 12.12
Latvijas Fotogrāfijas muzejā skatāma Sibilles Fendtas (Sibylle Fendt, Vācija) fotogrāfiju izstāde „Gertneru ceļojums” (Gärtners’ Voyage).  Sibilles Fendtas fotogrāfiju sērija „Gertneru ceļojums” ir fotostāsts, kura galvenie varoņi ir precēts pāris - Lotārs Gertners un sieva Elke. 2008. gada vasarā Lotārs Gertners kopā ar Elki nolēma doties savā pēdējā lielajā ceļojumā. Visā savā kopdzīves laikā pāris dzīvojamajā auto bija apceļojuši Eiropu. Pirms diviem gadiem Elkei tika noteikta diagnoze - demence. Lotārs vēlējās pēc iespējas ilgāk kopt Elki abu kopīgajā mājā un būt blakus sievai. 2008. gada martā Sibille Fendta sāka fotografēt Lotāru un Elki viņu dzimtenē. 2008. gada augustā un septembrī viņa pavadīja laulāto pāri to pēdējā ceļojumā pa Poliju, Lietuvu, Latviju un Igauniju līdz Sanktpēterburgai un atpakaļ. Atturīgās un tomēr intīmās Sibilles Fendtas fotogrāfijas stāsta par mīlestību, atsvešināšanos, sevis atkal atrašanu un izzušanu. Fotogrāfijas, kas tapušas ceļojuma laikā, nav brauciena dokumentācija, tās drīzāk ir simboli ceļojumam uz nepazīstamu teritoriju.
Sibille Fendta (1974) savos fotodarbos vairāku gadu garumā arvien no jauna pievērsusies cilvēkiem, kas nonākuši strupceļā vai kādā veidā atrodas savas dzīves robežpunktā. Par savu darbu Gertneru ceļojums viņa raksta: „Savās fotogrāfijās es bieži nodarbojos ar kaut ko, no kā man bail. Es vēlējos sastapties ar šīm bailēm, iepazīt tās un saprast.“ Sibilles Fendtas darbi tikuši vairākkārt apbalvoti un izstādīti. Viņa ir aģentūras Ostkreuz locekle, strādā „dokumentālā porteta“ sfērā daudziem žurnāliem Vācijā un ārzemēs un ir pasniedzēja Ostkreuzschule Berlīnē.


IZSTĀDES ATKLĀŠANA PAREDZĒTA CETURTDIEN, 1. NOVEMBRĪ PLKST. 17.00,

TIKŠANĀS AR FOTOGRĀFI SIBILLI FENDTU LFM NORISINĀSIES PIEKTDIEN, 2. NOVEMBRĪ PLKST. 18.00.
IEEJAS MAKSA: LS 2. PASĀKUMU RĪKO LFM SADARBĪBĀ AR ISSP.

IZSTĀDE TAPUSI AR VALSTS KULTŪRKAPITĀLA FONDA UN GĒTES INSTITŪTA RĪGĀ ATBALSTU. PALDIES DIZAINA STUDIJAI „PIECI EZERI”, „CENTRAL HOSTEL” UN MŪSU INFORMATĪVAJIEM ATBALSTĪTĀJIEM.