English
Latvian
Reklāmkarogs
AIJA BLEY. "VĒLĀK"
01.11.- 09.12.12
Latvijas Fotogrāfijas muzejā skatāma Aijas Bley (Latvija) fotogrāfijas no sērijas "Vēlāk". Fotogrāfe Aija Bley darbu sērijā „Vēlāk” pievērsusies vecāka gada gājuma cilvēku dzīves atainojumam, dokumentējot sirmgalvjus viņu dzīvokļos.  „Pirms vairākiem gadiem savas Rīgas mājas kāpņu telpā satiku pavecu kundzi. Viņa man likās interesanta, tādēļ palūdzu viņu nofotografēt. Viņai iepatikās mana ideja par fotografēšanos interjerā un mēs sarunājām, ka aiziešu pie viņas vēlāk. Taču „vēlāk” tā arī nepienāca, jo vecā kundze pēkšņi nomira. Šis gadījums man lika aizdomāties par dzīvi “vēlāk”, kā arī par šī jēdziena daudznozīmību. Es pieņemu, ka kaut kad “ vēlāk” arī es arī būšu kundze gados. Taču tas nu dien man liekas kaut kad daudz vēlāk. Patiesībā mani varoņi lielāko savas dzīves daļu pavada dzīvoklī. Interjers, manuprāt, pastāsta par cilvēku tik daudz - katrai lietai ir sava vēsture, savs stāsts. Tā ir visa viņu pasaule, kurā laiks  apstājies un pagātne ir daudz reālāka par tagadni.”
Aija Bley ir režisore, producente un scenāriste, vairāk kā 20 dokumentālo un animācijas filmu autore. Aijas Bley darbi ir atzinīgi novērtēti vairākos starptautiskos filmu festivālos. Kopš 2010. gada Aija Bley paralēli filmu veidošanai pievēršas arī fotogrāfijai strādājot pie projekta „15 jukušas avis”, kura ietvaros autore ceļo uz bijušajām PSRS valstīm. Šī projekta ietvaros iznākušas jau 4 grāmatas. Šobrīd Aija Bley studē fotogrāfiju apmeklējot meistarklases pie pasaulē atzītiem fotogrāfiem un ISSP foto skolu Latvijā. Šī ir pirmā Aijas Bley foto personālizstāde.


IZSTĀDES ATKLĀŠANA PAREDZĒTA CETURTDIEN, 1. NOVEMBRĪ PLKST. 17.00,

IZSTĀDE TAPUSI AR VALSTS KULTŪRKAPITĀLA FONDA UN GĒTES INSTITŪTA RĪGĀ ATBALSTU. PALDIES DIZAINA STUDIJAI „PIECI EZERI”, „VNK”, BIEDRĪBAI „ON THE ROAD” UN MŪSU INFORMATĪVAJIEM ATBALSTĪTĀJIEM.