English
Latvian
Reklāmkarogs
NILSS ŪLOFS HEDENSKOGS UN JŪAKIMS BROLINS „RĀPOŠANA APĻOS”

27.02. – 23.03.2014
  Latvijas Fotogrāfijas muzeja telpās būs apskatāma zviedru mākslinieku Jūakima Brolina un Nilsa Ūlofa Hedenskoga izstāde „Rāpošana apļos”. Izstāde radīta sadarbībā ar Stoholmas Fotogrāfijas muzeju „Fotografiska”, kas  plaši pazīstams kā mūsdienu fotogrāfijas centrs.

 Sērija „Rāpošana apļos” radīta, izmantojot kustību un gaismas atstarošanos. „Atrašanās vieta tiek noteikta ļoti uzmanīgi. Vairāki cilvēki rāpo, veidojot apļus. Tumsā viņi pārvietojas kā kurmji, sekojot savam iekšējam kompasam. Apļveidā konstruētā kustība rada  mūžības simbolu. Viens monotons aplis pēc otra, un telpa pārtrauc eksistenci. Viss, kas paliek, ir tikai abstrakcija – attēls,” par fotogrāfijas sēriju stāsta tās autori. Fotogrāfe un video māksliniece Mišela Marija Roja (Michelle Marie Roy), raksturojot sadarbību starp Jūakimu Brolinu un Nilsu Ūlofu Hedenskogu – starp fotogrāfu un gleznotāju –, norāda, ka „kopā Brolins un Hedenskogs ir sakausējuši savu vizuālo valodu fotofilmas emulsijā, radot izteiksmes veidu, kas apvieno kustību, laiku un gaismu”.
Fotogrāfs Jūakims Brolins (1970) studējis fotomākslu Zviedru Mākslas universitātē Somijā (absolvējis 1997. gadā). Viņa fotogrāfiju sērijas galvenokārt izstādītas Skandināvijas valstīs, piemēram, "Ūdens"( „Vatten”) (izstādīta foto biennālē Somijā, 1995), "Cilvēki vietā, kas dēvēta par Stokholmu"(„People in places called Stockholm”), „Blommor, Blad, Betong” (izstādītas Zviedrijā). Pirmo reizi kopā ar gleznotāju Nilsu Ūlofu Hedenskogu Jūakims Brolins veidojis izstādi "Atvērtās beigas" („Open end”) 2009. gadā, kura izstādīta Soderhamnā, Zviedrijā.
Nilss Ūlofs Hedenskogs (1952) studējis Gavles Mākslas skolā un Karaliskajā Mākslas akadēmijā Zviedrijā. Savā radošajā darbībā viņš strādā ar video, mūzikas, skaņu un fotogrāfijas iespējām, kā arī nodarbojas ar gleznošanu. Dažas no mākslinieka veidotajām izstādēm ir  "Ūdenskrāsas"(„Watercolors”) (izstādīta „Fotografiskas” galerijā, 2011. gadā), "Riņķveida dziesma"( „Circular Song”) (Sundsvallas muzejā, 2008. gadā).

Foto: Rāpojot apļos 6,  Rāpojot apļos 1,  Rāpojot apļos 5, Rāpojot apļos 8

IZSTĀDES ATKLĀŠANA PAREDZĒTA CETURTDIEN, 27. FEBRUĀRĪ, PLKST. 17.00, LATVIJAS FOTOGRĀFIJAS MUZEJĀ, MĀRSTAĻU IELĀ 8, VECRĪGĀ
IZSTĀDE TAPUSI AR ZVIEDRIJAS FOTOGRĀFIJAS MUZEJA „FOTOGRAFISKA”,  IGGESUND PAPERBOARD, LATVIJAS KULTŪRKAPITĀLA FONDA, ZVIEDRIJAS VĒSTNIECĪBAS RĪGĀ UN KOLONNA HOTELS GROUP ATBALSTU. PALDIES DIZAINA STUDIJAI „PIECI EZERI” UN MŪSU INFORMATĪVAJIEM ATBALSTĪTĀJIEM.

logo fotografiska     iggesund holmen cmyk    zviedrijas-vestniecibas logo eng copy1  kolonna hotelsgroup logo

 kon swed arts grants committee stor 300dpi