English
Latvian
Reklāmkarogs
INESE KALNIŅA. „BRĪVĀS ROBEŽAS. VĪRIEŠU AKTI” UN JEĻENA GLAZOVA. „SIEVIETES IDENTIFIKĀCIJA”
12.02. – 08.03.2010
Laikā starp Valentīndienu un Sieviešu dienu Latvijas fotogrāfijas muzejā apskatāmas divas izstādes, kuru centrā ir vīrietis un sieviete. Izstādes tiks atklātas 12. februārī.
Ineses Kalniņas izstāde „Brīvās robežas. VĪRIEŠU akti”

Kails vīrietis fotogrāfijā varētu šķist mulsinošs un autores izvēle pievērst uzmanību vīriešu, ne sieviešu aktiem – izaicinoša un aušīga. Tomēr fotogrāfiju centrā nav kailums, bet modeļa personība, ko Inese Kalniņa notvērusi un atklājusi, rodot līdzsvaru cilvēka un to aptverošās vides attēlojumā. Skatoties fotogrāfijas un vērojot vīriešu torsus brīvā dabā starp kokiem, neapdzīvotu ēku mūriem vai trepju telpā, grūti apjaust gan modeļu, gan pašas fotogrāfes iespējamo biklumu un stīvumu attēla tapšanas brīdī. To vietā manāma atbrīvotība un dabiskums, ko nenomāc pat kompozīciju pārdomātais, ne nejaušībai atvēlētais risinājums.

Jeļenas Glazovas izstāde „SIEVIETES identifikācija”
Izstādē ietvertas fotogrāfijas no sērijas „Sievietes identifikācija”, ko autore veido vairāku gadu garumā, ik pa laikam fotografējot pāris sievietes. Dienas un mēneši iet, taču fotografēšanas princips paliek nemainīgs – modeles, nostatītas pret foto kameru, tiek dokumentētas ikdienišķos apstākļos. Izstādē apmeklētāji tiek aicināti ne gluži meklēt atšķirības, ko ievieš laiks, bet apzināt savu cilvēcisko dabu, objektīvu informāciju tverot subjektīvi. Attēliem ir pievienoti komentāri, kas dažkārt mēdz mainīt fotogrāfijas vērotāja skatu uz sievieti, atklājot stereotipu un aizspriedumu ietekmi. Autores koncepcija, iespējams, raisīs vēl citu diskusiju – ne tikai „sieviete un sieva, meita, māte”, bet arī „mūsdienu fotogrāfija”.