English
Latvian
Reklāmkarogs
ULDA BRIEŽA FOTOALBUMA "LAIKA MEDNIEKS" ATVĒRŠANA

Piektdien, 9. aprīlī plkst. 16.00 muzejā tiks atvērts Ulda Brieža fotoalbums "Laika mednieks".

briedis-vaks-mazs

Izdevniecība „Neputns” laidusi klajā fotogrāfijas lielmeistara, nenogurdināmā fotožurnālista un dēkaiņa ULDA BRIEŽA darbu albumu.
Tieši ar Ulda Brieža vārdu saistās tā saucamā reportāžas foto nozīmīgākie panākumi Latvijā 20. gs. otrajā pusē. Izteiksmīgi dienas laikrakstu pirmajās lapās, ne mazāk iespaidīgi viņa darbi atklājuši Latvijas seju izstādēs ārzemēs, jo īpaši laikā, kad interese par Latviju pēc neatkarības atgūšanas bija saasināta. Emocionāli un nesamāksloti, viņa fiksētie fotomirkļi ir trāpīgs, vēstures līkločus uz savas ādas izdzīvojot radīts stāsts par savu zemi un tautu. Un tajā pašā laikā tās ir arī vienkārši lieliskas fotogrāfijas, kas uzrunā ar skata vērīgumu, ar spēju sajust to, cik īpašs ir katrs cilvēks un viņa vieta, ar spēju pārcelt laika straumē pagaisuša notikuma neatkārtojamajā atmosfērā.
JŪRA, ZEME, PILSĒTA, GALVASPILSĒTA, POLITIKA – šādās lielās sadaļās grāmatā ir sakārtots izvēlēto 650 attēlu klāsts no neizsmeļami bagātā fotogrāfa arhīva, kura aizsākums – 1967. gads. Grāmatā lasāms arī Alises Tīfentāles apcerējums par Ulda Brieža vietu 20. gs. dokumentālās fotogrāfijas kontekstā, Laimas Slavas „Sarunas ar Uldi Briedi” un Olafa Gūtmaņa, Armīna Lejiņa, un Egīla Zirņa „Stāsti par Uldi Briedi”.
(Laima Slava)
Grāmata latviešu un angļu valodā.
Māksliniece Ingrīda Zābere.
Apjoms: 720 lpp, mīkstais sējums.

Izdevuma atbalstītāji:
Valsts kultūrkapitāla fonds, SIA "Alfor", AS "Latvenergo", SIA "ITERA Latvija", SIA "Autonams", SIA "Transporent", "Grīnvalds un Partneri", Prudentia FINANSISTS

Grāmatu var iegādāties labākajās Latvijas grāmatnīcās, galerijā „Istaba”, grāmatu un dizaina koncepta veikalā „Lukabuka” 11. novembra krastmalā 35, izdevniecībā „Neputns” un interneta veikalā www.neputns.lv, kā arī Latvijas Fotogrāfijas muzejā

 

MUZEJA DARBA LAIKS

P. slēgts
O. slēgts
T. 10.00-17.00
C. 12.00-19.00
P. 10.00-17.00
S. 10.00-17.00
Sv. 10.00-17.00

 twitter facebook instagramm draugiem