English
Latvian
Reklāmkarogs
FOTOKLUBA "FOTOBŪDA" PREZENTĀCIJA
Ceturtdien, 29. martā plkst. 18.00, visi interesenti laipni aicināti apmeklēt fotokluba „Fotobūda” prezentācijas pasākumu Latvijas Fotogrāfijas muzejā. Read More „Fotobūda” ir fotogrāfu grupa, kurā kopīgo atraduši septiņi atšķirīgi fotogrāfi Inese Austruma, Vilnis Auziņš, Anitra Eglīte, Kaspars Garda, Harijs Liepiņš, Anda Krauze un Gatis Vanags. Prezentācijas pasākuma laikā „Fotobūdas” pārstāvji iepazīstinās ar fotokluba vēsturi, sasniegumiem un pašreizējo darbību, iedziļinoties arī katra fotogrāfa individuālajā rokrakstā un sasniegumos.
Oficiāli darbojoties no 2008. gada marta, Fotobūda veiksmīgi piedalījusies dažādos individuālajos un grupas projektos, akcijās un fotofilmu izrādēs. Fotobūdas biedri sadarbojušies arī ar citiem fotogrāfiem un fotogrāfiskajām apvienībām Latvijā. Piemēram, sadarbībā ar „Pilsētas fotoklubu”, „Fotobūda” jau trīs gadus pēc kārtas rīko fotofilmu vakarus Tallinas ielas 47 pagalmā.
Kā stāsta Fotobūdas pārstāvji: „Fotobūdisti ir grūti ierāmējami kluba formātā – mūsu kopā būšanas pamatā ir pietiekoši neformālas, bet iecietīgas un labvēlīgas garīgās saites, kuru centrā ir fotogrāfija.  Vardarbība,  īpaši laikmetīga deviance, konflikti un manipulācija kā pašmērķis, vai apmainīšanās ar atzinības zvaigznītēm blogos ir tie fotoefekti, kuros mūsu kopīgo interešu nav. Vienojošo esam atraduši vizuālajā domāšanā – fotoattēla arhitektūras principos. Septiņos rokrakstos mēs fiksējam norises un cilvēkus laiktelpā, kurā dzīvojam. Tie ir dažādi skatu punkti par mūsu laiku ar subjektīva dokumenta pazīmi.”

Vilnis Auziņš (1948)
Laika un Formas sadursmju dramaturģija rosina mani lietot fotogrāfiju kā pētniecības veidu un ceļu. Pieņemu fotogrāfiju kā beztermiņa izaicinājumu mācīties tulkot Laiku savā vizuālajā dialektā. Fotogrāfijas instrumenti ir vispiemērotākie šo procesu novērojumu un personīgo, subjektīvo secinājumu pierakstīšanai. Mani fascinē tas, ka fotogrāfijas vēstījums tiek darināts no šķietami netveramas matērijas – gaismas.

Savā visai garajā darbību sarakstā par nozīmīgām uzskatu tikai attēlu (izstāžu) „Gaismas esība”, „Redzes instinkts”, „reKonstrukcija”, „Hronikas piesavināšanās” un „Cilvēka esības telpa” kolekciju veidošanu. Esmu gandarīts, ka dažas no tām ir rosinājušas iesaistīties arī citus kameras biedrus. Nozīmīgākā pēdējo gadu izstāde – līdzdalība Austrijas-Francijas-Latvijas projektā Mit und gegen die Zeit (Kopā un pret Laiku) , Fluss izstāžu telpā, Volkersdorf, Austrija, 2010.

Anitra Eglīte (1977)
Mana ikdiena paiet starp kluso un savrupo privātmāju Ikšķilē, kurā dzīvoju teju jau desmit gadus un Rīgu, kur atrodas birojs, kurā strādāju. Esmu dizainere māksliniece un daru darbu, kuru ļoti, ļoti mīlu. Kā dizainere strādāju kopš 1996. gada, darba gaitas uzsākot dizaina birojā "Zīmes", kuras radītājs un vadītājs  Gatis Vanags ir viens no pirmajiem, kas deva impulsus interesei par fotogrāfiju. Jau stipri vēlāk 2008. gadā, pēc Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļas maģistrantūras absolvēšanas, kļuvu par foto draugu grupas  FOTOBŪDA biedru.

Tas ir tas laiks, kopš kura fotoaprāts ir mans pastāvīgais pavadonis un manu radošo impulsu realizētājs. Mana ikdiena un dzīves ritējums ir diezgan savrups un mierīgs, un tāda ir arī mana fotogrāfija. Tās pamatā ir ainavas, pilsētvide un manu tuvāko līdzbiedru, kolēģu un ģimenes locekļu portreti. Neesmu gatava konfrontācijai un mana fotogrāfija ir miera un līdzsvara meklējumi. Kā vērojums un analīze, reizēm ar distanci un distancējoties, nemeklējot konfliktsituācijas un nemieru.

Gatis Vanags (1960)
Pasaulē ir daudz dažādas valodas. Dažas ir vieglāk apgūt, citas mēs nekad nesapratīsim.
Bet dažas šķiet mēs jau pazīstam no dzimšanas. FOTOGRĀFIJA ir tā valoda kādā ar mani runā Pasaule.

Inese Austruma
Profesionāla fotogrāfe. Kopš 2001. gada sadarbojas ar žurnālu Doctus. Inese ir autore daudzām žurnāla materiālu ilustrācijām, viņa fotografē un pati arī grimē savus modeļus. Vairāku gadu garumā fotografējot mediķu vidē, atradusi kopīgu valodu ar daudziem ārstiem un farmaceitiem, spēj fotografēšanās procesu darīt patīkamu vai pieņemamu pat tiem, kam tas pirms tam nav paticis. Par viņas interviju fotodarbiem saka - inteliģenti.

Kaspars Garda (1981)
Kaspars ir profesionāls fotogrāfs. Ar fotoaparātu ir kopā jau 13 gadus. Izracies zem 34. arodvisdusskolā iegūtajam pamatiem un pašmācībā apguvis aroda īpašos meistarstiķus. Viņa darbā idejas   labi sadzīvo ar zināšanām un prasmēm, tāpēc visai ierasti Kaspars realizē to, ko izdomājis. Uz jautājumu: kāpēc fotogrāfija?, viņš atbild īsi: tāpēc, ka mani nekas cits nesaista. Man patīk būt cilvēkos. Fotoaparāts ir labs sarunu biedrs. Trijatā ir interesantāk.

Anda Krauze (1961)
Anda Krauze ir profesionāļu vidū atzīta preses fotogrāfe. Šobrīd strādā iknedēļas žurnāla „Mājas viesis” redakcijā. Iepriekš foto reportāžas gatavojusi laikrakstiem „Labrīt”, „Neatkarīgā Rīta Avīze”, „Spogulis” u.c. Vairākus gadus strādājusi kā fotogrāfe LR Aizsardzības ministrijā un Latvijas Vēstures muzejā. Ieguvusi apbalvojumus Latvijā notikušajos konkursos „Preses foto ‘97” un „Preses foto ‘98”. Paralēli ikdienas darbam foto reportāžas jomā, piedalījusies daudzās grupu izstādēs (piemēram, „Skaties 3x”  - kopā ar fotogrāfēm Astrīdu Meirāni un Rūtu Titāni) un vairākos foto un tādos mākslas projektos kā „Viena diena Latvijā. Pēc 20 gadiem”,  Valmieras mākslas simpoziji u.c. Par saviem skolotājiem uzskata Leonu Balodi, Gunāru Bindi un Uldi Pāži.
Andas Krauzes fotogrāfijās vērojams cilvēks un to ietverošā vide. Dokumentējot šķietami parastas pilsētas ainas, autore notver citu skatam garām skrejošos, nemanāmos mirkļus. Fotogrāfe pati atzīst, ka šo laiku raksturo vientulība, taču viņas darbi pierāda cilvēku savstarpējo attiecību nozīmi visikdienišķākajās dzīves norisēs.

Harijs Liepiņš (1961)
Harijs (Daina) Liepiņš ar fotogrāfiju sācis nodarboties astoņdesmito gadu vidū un pašmācības ceļā apguvis manuālās attīstīšanas, fiksēšanas, tonēšanas un retušēšanas procesus, un sarkanās istabas skolu atzīst par lielisku piedzīvojumu. Fotogrāfijas knifus mācījies pie Jura Krieviņa, Andra Holma un Kultūras darbinieku tehnikumā. Neilgu laiku vadījis foto pulciņu Rīgas 69. vidusskolā. Strādādams reklāmas jomā jau 13 gadus, H. Liepiņš ir daudzu ideju, tekstu, notikumu, fotoattēlu autors. Fotogrāfs piedalījies vairākās grupu un personālizstādēs, kā arī  līdzdarbojies dažādās Latvijas fotogrāfijas un kultūras aktivitātēs. „Man patīk vienkrāsu risinājumi un cilvēku ienākšana kadrā. Bet pirms gadiem desmit centos noķert to vienīgo mirkli, kad neviena cilvēka tur nebija.” Šobrīd Harijs ir pievērsies sociālā dokumenta žanram. „Lai fiksētu šodienas esības telpu, mēģinu cilvēkus sadraudzēt ar fotokameras aci – nav viegli, bet arvien biežāk izdodas,” stāsta Harijs.

Pasākuma apmeklējums ir bez maksas.
Nākamā tikšanās paredzēta 19.aprīlī, kad par sevi plašāk stāstīs Ogres fotoklubs.
 

MUZEJA DARBA LAIKS

P. slēgts
O. slēgts
T. 10.00-17.00
C. 12.00-19.00
P. 10.00-17.00
S. 10.00-17.00
Sv. 10.00-17.00

 twitter facebook instagramm draugiem