English
Latvian
Reklāmkarogs
IZGLĪTĪBA

Pārskata un tematiskās ekskursijas
Latvijas Fotogrāfijas muzejs piedāvā pārskata un tematiskās ekskursijas bērniem, studentiem un pieaugušajiem. Skolēni ekskursiju laikā var izmantot un papildināt savas zināšanas ne vien fotogrāfijā, bet arī vēsturē un fizikā. Lūgums apmeklējumu pieteikt iepriekš.

Pedagoģiskā programma „Senā fotogrāfijas recepte”
Muzejs aicina piedalīties izglītojošajā programmā „Senā fotogrāfijas recepte”. Programmas laikā dalībnieki gūst ieskatu fotogrāfijas attīstības vēsturē, tiek demonstrēti un iepazīti fotolaboratorijas piederumi. Muzeja speciālisti rāda agrāk izmantotās fotokameras, ļauj apskatīt un aptaustīt stikla plates negatīvus, kā arī pašiem izmēģināt spēkus filmu tīšanā. Programmas ilgums: 1 stunda (vai atbilstošs auditorijas vēlmēm).

Dzimšanas (vārda) dienas ballīte muzejā
Latvijas Fotogrāfijas muzejs piedāvā iespēju bērniem (~7-14 g.) uz savu īpašo dienu muzejā ielūgt ~ 15 viesus, kuriem ir iespēja iepazīt muzeju gida pavadībā, piedalīties konkursos un dažādās aktivitātēs (pēc izvēles – foto orientēšanās, konkursi, kolāžas). Viesi pagatavo dāvanu jubilāram un vēlāk ir iespēja baudīt vecāku sarūpēto mielastu un brīvo laiku (pēc izvēles). Muzejs piedāvā dažus aksesuārus fotosesijai. Pasākuma cena: 1 EUR (nodarbības apmeklējums 1 personai) + 10 EUR (1 nodarbības maksa visai grupai). Programmas ilgums ir ~2,5 stundas. Tā ir lieliska iespēja bērnam pavadīt savu īpašo dienu kopā ar draugiem Vecrīgas sirdī par nelielu samaksu, iegūstot zināšanas un jaunu pieredzi.

Pedagoģiskā programma „Fotogrāfija kā vēstures avots”
Programmas nodarbības mērķis ir skolēnus iepazīstināt ar tādām tēmām kā: kas ir fotogrāfija, kas ir vēstures pētniecība, kas ir avoti un literatūra, kādi ir vēstures pētniecības virzieni, fotogrāfija kā informācijas nesējs un fotogrāfijas avota kritika. Prezentācijas laikā, skolēniem būs iespēja aplūkot vēsturiskās fototehnikas un fotogrāfijas, ar kuru palīdzību tiks atklāta fotogrāfijas vēsture, un tās loma vēstures izpētes laukā. Programmas ilgums 60 minūtes. Programma paredzēta skolēniem vecumā 14-18 gadi.

Radošā darbnīca „Mans fotostāsts”
Latvijas Fotogrāfijas muzejs aicina bērnus un pusaudžus vecumā no 10 līdz 13 gadiem pieteikties radošajai darbnīcai, kurā dalībnieki varēs izveidot personīga rakstura foto esejas, kuras atspoguļotu jauniešu viedokli un redzējumu. Nodarbības ilgums 3 h.
Latvijas Fotogrāfijas muzeja radošās darbnīcas skolu grupām ar vienotu tematu ir nodarbības, kurās bērni un jaunieši varēs apgūt praktiskas iemaņas, lai domātu par fotogrāfiju kā mediju un pielietotu radošu pieeju fotostāstu veidošanā par personīgām izjūtām. Radošajās darbnīcās ir paredzēts arī pievērst uzmanību stāstu daudzveidībai, kompozīcijai, rakstiskajam elementam, komentējot izvēlētās fotogrāfijas un veidojot mākslas darbus grāmatu vai plakātu veidā. Foto esejas tiks veidotas no muzeja rīcībā esošām fotogrāfijām, lai, izmantojot attēlus, kuri liecina par pagātni, paustu mūsdienīgus redzējumus par pasauli, kurā dzīvojam. Bērniem būs arī iespēja izmantot fotogrāfijas no saviem ģimenes arhīviem. Darbus pēc nodarbību cikla beigām varēs apskatīt izstādē fotogrāfijas muzeja telpās.
Foto eseju darbnīcu vadīs māksliniece/fotogrāfe Linda Muižniece. Linda ir absolvējusi Saskatčevanas Universitātes (Kanāda) mākslas un mākslas vēstures katedru ar specializāciju studijas mākslā un fotogrāfijā, piedalījusies dažādos projektos, vadot radošās darbnīcas jauniešiem, un iesaistījusies darbā ar jauniešiem mākslas skolā.
Pieteikšanās: Darbnīcas ieejas maksa ir 1,50 eiro (un 10 EUR no visas grupas kopā par programmas vadīšanu), vietu skaits grupā – 15-30 cilvēki. Pieteikties programmai var pa tālr. +371 67222713 vai e-pastu info@fotomuzejs.lv Norises vieta: Latvijas Fotogrāfijas muzejs Rīgā, Mārstaļu ielā 8 (ieeja no Alksnāja ielas).
Projekts tiek īstenots ar VKKF mērķprogrammas ““LATVIJAS SKOLAS SOMAS” SATURA RADĪŠANA” atbalstu.

Tematiskie pasākumi
Muzejā tiek rīkoti arī dažādi tematiskie pasākumi – tikšanās ar izstāžu autoriem, diskusijas un sarunas par tematiem, kas aktuāli fotogrāfiem. Sekojiet informācijai sadaļā „Jaunumi” vai sociālajos tīklos:

https://www.facebook.com/Fotomuzejs/
https://www.draugiem.lv/fotomuzejs/news
https://twitter.com/fotomuzejs
https://www.instagram.com/fotomuzejs/


Ekskursijām un nodarbībām lūdzam pieteikties:
Tālr. +371 67222713
E-pasts: info@fotomuzejs.lv